Czy zapewniona jest dyskrecja?
Wszystko o czym rozmawiamy w gabinecie jest objęte tajemnicą zawodową - zarówno treść rozmowy, jak i sam fakt naszych spotkań. Również umiejscowienie gabinetu zapewnia dyskrecję spotkań. Z tajemnicy zwalnia jedynie fakt zagrożenia życia.
Jak długo trwa sesja terapeutycza?
Sesja psychoterapeutycza trwa zwykle 45 minut.
Spotkania odbywają się minimum raz na tydzień, czase proponuję dwa razy w tygodniu.
Proces terapeutyczny rozpoczynamy od wstępnych 3-4 konsultacji, która ma na celu diagnozę problemu i ustalenie dalszego toku postępowania.
Czy są uwzględnianie oczekiwania pacjenta?
Ważne jest, że jeżeli terapia nie będzie postępowała zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, możesz zawsze porozmawiać o tym, co chciałbyś zmienić.
Czy jest możliwa psychoterapia on-line?
On-line możliwe są spotkania konsultacyjne, poradnictwo, szeroko pojęta pomoc psychologiczna, rozmowy interwencyjne. Możemy rozmawiać np. przez Skype lub przez inny komunikator z kamerą. Psychoterapię długoterminową proponuję jedynie w formie sesji stacjonasrnych.
Czy trzeba jakoś się przygotować do spotkania z psychologiem?
Nie oczekuję, aby pacjent precyzyjnie określał swój problem. Nie musisz się obawiać, że nie wiesz, co chciałbyś powiedzieć, jak rozmawiać z zupełnie obcą sobie osobą. Moim zadaniem jest odkrycie trudności i zaproponowanie działań zmierzających do poprawy funkcjonowania.
Nie przyjmuję pacjentów będących pod wpływem alkoholu czy narkotyków.
Kiedy można spodziewać się pozytywnych efektów psychoterapii?
Rezultaty oddziaływań psychoterapeutycznych zwykle pojawiają się dopiero po cyklu spotkań, nierealne jest oczekiwanie nagłej i szybkiej poprawy. To jest cały proces dochodzenia do zmiany, często długotrwały.
Czy każdy może skorzystać z psychoterapii?
Konsultacja psychologiczna jest możliwa oczywiście dla każdego. Jednak nie oferuję terapii dla osób uzależnionych. W takiej sytuacji proponuję znaleźć terapeutę uzależnień.
Czy pomoc dotyczy też dzieci?
NIe, nie jestem psychologiem dziecięcym, oferuję pomoc psychologiczną i terapię dla dorosłych i starszej młodzieży (od 17 roku życia)